Koruyucu Sağlık Hizmetleri
10 Ocak 2022

Bursalı izcilere Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi verildi


Büyükşehir Belediyesi ve Çelebi Gençlik Dernekleri Federasyonu izcilerine Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi çalışanları tarafından ağız ve diş sağlığı eğitimi verildi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl Yiğitali köyünde düzenlenen Gençlik İzci Kampını ziyaret eden Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Lütfi Çiftçi, 100 izciye doğru diş fırçalama teknikleri konusunda uygulamalı olarak bilgi verdi.

Bir haftalık kamp süresini doğa ile baş başa kalan, bisiklet, atıcılık, at binme gibi etkinlik yaparak geçiren izcilere verilen eğitimde çene modeli üzerinde doğru ağız fırçalama tekniklerini anlatılırken izcilere ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunları olduğunda başvurmaları gereken hastaneler hakkında bilgilendirmede yapıldı.

İzcilere günde en az iki kere ve iki dakika diş fırçalamaları konusunda uyarıda bulunan Dt. Çiftçi, “Etkili bir temizlik için fırçalamanın diş etinden dişe doğru ve her dişe en az on fırça darbesi gelecek kadar uygulanması gerekir” dedi.

Eğitimin ardından diş taraması yapılan izcilere kişisel bakım ürünlerinin yer aldığı diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.

20170823094526_haber-resmi.jpg